Wędzenie – o blogu

Witam serdecznie na moim blogu o Wędzeniu

Na blogu janwedzi.pl przedstawiam moje zmagania z domowym wyrobem wędlin i wędzonek różnego rodzaju. Zaznaczam, iż jestem totalnym amatorem, który metodą prób i błędów próbuje wykonać swoje własne wędliny. Swoją karierę z domowym masarstwem zaczynałem jako laik. Obecnie dalej jestem amatorem, który z miłą chęcią podzieli się z wami swoimi doświadczeniami.

Moja pasja związana z wędzeniem rozpoczęła się ponad 5 lat temu, w momencie gdy… próbowałem zjeść wędzone udka kupione w sklepie. Szok jakiego doznałem, był związany z obrzydliwymi odczuciami związanymi z owymi udkami. Były tak obleśne, że rzucając stekiem słów pod kątem twórców owych udek, postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce. Całą noc przetrząsałem internet w poszukiwaniu informacji na temat domowego wyrobu wędlin. Tak narodziła się pasja, którą rozwijam po dziś dzień.

Pierwsze kroki z domowym masarstwem

Niezwykle przydatną stroną, istną skarbnicą wiedzy, która zrzesza setki pozytywnie zakręconych fanów domowego masarstwa jest strona z wedlinydomowe.pl. Strona ta zrzesza wielu wspaniałych użytkowników, którzy niosą pomoc w dzień i w nocy! Tak wspaniałego forum jeszcze nie widziałem!

Po wielu godzinach spędzonych przed komputerem w celu zdobycia wiedzy masarskiej, przyszedł czas na budowę wędzarni. Wybrałem prostą i niezwykle ciekawą wędzarnię wg. Jackosza z wedlinydomowe.pl. Opis wędzarni znajdziecie tutaj. Po wybudowaniu wędzarni przyszedł czas na pierwsze wędzonki, jedne udane, drugie niezbyt a niektóre nie nadawały się do jedzenia.

Wszystkie udane przepisy, znajdziecie na moim blogu -chcecie być na bieżąco zapraszam na www.facebook.com/wedzenie

Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, proszę je zadawać pod wpisami na blogu w formie komentarza.

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Secured By miniOrange